تماس با ما:

09123678082

جزئیات وبلاگ

ویلای شیک و مدرن با نمای شیشه ای + ‌نمای اچ پی ال جایی برای زندگی لوکس و آرام

امروزه اجرای یک نمای زیبا و چشم نواز برای ساختمان از بدیهیات است. متداول ترین نماهای مورد استفاده برای ساختمان های مختلف در حال حاضر، انواع نمای خشک می باشند. نمای خشک انواع مختلف و متعددی دارد که با توجه به سلیقه کاربر و توصیه طراح نما می توان از هر کدام استفاده نمود. در میان انواع نماهای خشک موجود در بازار که می توان از آنها به عنوان نمای ساختمان استفاده کرد؛ جدیدترین مورد را می توان نمای اچ پی ال معرفی کرد. در نمای مذکور از صفحه های مشخصی با همین نام استفاده می شود. در ادامه در ارتباط با این نما و ویژگی های آن مطالب بیشتری ذکر خواهیم کرد. توصیه می کنیم ما را تا پایان همراهی کنید.

ویلا‌های شیشه‌ ای به عنوان یک پدیده معماری با ویژگی‌ های مینیمالیستی و نمای شفاف در دنیای مدرن، جلب توجه و تمایل بسیاری از افراد را به خود اختصاص داده ‌اند. این ساختمان ‌ها از جدیدترین تکنولوژی ‌ها و مواد ساخت مدرن بهره می ‌برند تا یک تجربه زندگی منحصر به فرد و ارتباط بیشتر با محیط را فراهم کنند. اما پیش از انتخاب و ساخت یک نمای شیشه ‌ای، اطلاعات کافی در مورد نوع ساخت و هزینه ‌ها، همچنین سطح ایمنی این ساختمان ‌ها ضروری است.

ویلای شیک و مدرن با نمای شیشه ای + ‌نمای اچ پی ال جایی برای زندگی لوکس و آرام
ویلای شیک و مدرن با نمای شیشه ای + ‌نمای اچ پی ال جایی برای زندگی لوکس و آرام

نمای شیشه ‌ای ویلا، یکی از انتخاب‌های محبوب در معماری مدرن است که با استفاده از شیشه به عنوان عنصر اصلی نما، جلب توجه و جلوه زیبایی به ساختمان می‌بخشد. این نماها به دلیل شفافیت شیشه و ایجاد ارتباط بین داخل و خارج، فضای داخلی و خارجی را به یکدیگر متصل می ‌کنند. همچنین، احساس انسجام بین ساختمان و محیط ایجاد می‌ نمایند.

ویلای شیک و مدرن با نمای شیشه ای و نمای اچ پی ال، یک انتخاب بی‌نظیر برای آنانی است که به دنبال یک زندگی لوکس و آرام هستند. با ترکیب زیبایی‌های معماری شیشه‌ای با طراحی مدرن و اچ پی ال، این ویلا به یک نماد از زیبایی و شکوه تبدیل می‌شود.

نمای شیشه ای ویلا ی مدرن ، به ساکنان اجازه می‌دهد تا از طبیعت پیرامون خود لذت ببرند و انرژی مثبت آن را به داخل منزل جذب کنند. این نوع نمای شیشه ای، نور طبیعی را به داخل فضاهای داخلی منزل جابجا می‌کند و حس آرامش و آزادی را به ساکنان منتقل می‌کند.نمای اچ پی ال این ویلا، با طراحی مدرن و خطوط ساده، به زیبایی و شیکی آن افزوده می‌شود. این نمای بیرونی، به ویلا یک حس سنتی و مدرن به طور همزمان می‌بخشد و آن را به یک مکان منحصر به فرد برای زندگی لوکس و آرام تبدیل می‌کند. در ادامه بیشتر به بررسی مشخصات و ویژگی های نمای اچ پی ال می پردازیم.

نمای ساختمان
نمای ساختمان

نمای اچ پی ال را بشناسیم

نمای اچ پی ال (HPL) از صفحه ها یا ورق هایی به همین نام ساخته می شود. نام دیگر ورق های اچ پی ال (High Pressure Laminate) فرمیکا است. در واقع باید ذکر کنیم ورق های اچ پی ال از لایه های متعدد کاغذ کرافت تشکیل می شوند. لایه های متعدد کاغذ کرافت با روکشی از طرح چوب یا سایر طرح های دیگر پوشانده می شوند. روکش های استفاده شده برای لایه های نمای اچ پی ال از ترکیب لایه های سلولز و رزین فنولیک تهیه می شوند. جهت افزایش مقاومت و استحکام لایه های مذکور آنها را در دمای 145 درجه سانتی گراد و فشار 300 بار قرار می دهند. در پایان فرایند تولید، لایه هایی که ملامینه رنگ بوده و ضد خش میباشد تهیه خواهد شد. در نهایت پنل هایی همگن و یکپارچه که ساختار متراکم دارند تولید می شود.

نمای اچ پی ال
نمای اچ پی ال

انواع کاربرد نمای اچ پی ال

نمای اچ پی ال می تواند در طرح ها و رنگ های متفاوت و متعددی تولید شود. در واقع اچ پی ال می تواند به عنوان یک نمای کاملا تزئینی مورد استفاده قرار گیرد. پنل های اچ پی ال را می توان در اندازه ها و ضخامت های گوناگون مورد استفاده قرار داد. با این وجود پنل های اچ پی ال را می توان در اندازه های مختلف تهیه کرده و مورد استفاده قرار داد. برای پوشش قسمت های داخلی ساختمان و نیز خارجی آن می بایست از ورق هایی با ضخامت حداقل شش سانتی متر و حداکثر 12 سانتی متر استفاده کرد. به طور کلی برخی از مهمترین کاربردهای نمای اچ پی ال را در زیر بیان می کنیم.

 • نمای داخلی ساختمان
 • نمای خارجی ساختمان
 • زیباسازی نمای خارجی ساختمان
 • سرویس های بهداشتی در اماکن عمومی
 • بیمارستان ها
 • آزمایشگاه ها
 • مدارس و دانشگاه ها
 • زیباسازی فضای داخلی آسانسور
 • ساخت کابینت های آشپزخانه در اندازه های مختلف
 • کمدهای رختکن در استخرها و باشگاه ها
 • لاکرهای استخر

از جمله ویژگی های بارز و قابل توجه نمای اچ پی ال می توان به خاصیت آنتی باکتریال و آنتی الکترواستاتیک اشاره کرد. همچنین ویژگی دیگر این ورق های منحصر به فرد امکان شست و شوی آنها است. با توجه به شستن آسان این نما، پاکیزگی همیشگی محیط را در اختیار خواهید داشت. این ویژگی نمای اچ پی ال موجب می شود استفاده از آن در محیط هایی همچون بیمارستان ها، مدارس و آزمایشگاه ها که شست و شوی مداوم و همیشگی باید وجود داشته باشد آسان تر است.

پنل های اچ پی ال
پنل های اچ پی ال

معرفی ویژگی های نمای اچ پی ال

مهمترین ویژگی نمای اچ پی ال قابلیت ارتجاعی بودن و چگالی کم آن است. چگالی کم نمای اچ پی ال همانند چوب نمای ترموود موجب افزایش ایمنی سازه و نمای ساختمان در برابر زلزله خواهد شد. شاید بتوان بزرگترین مزیت این نما نسبت به سایر نماهای ساختمان را قابلیت ارتجاعی آن معرفی کرد. قابلیت ارتجاعی این نما موجب افزایش مقاومت صفحه های سازنده آن در مقابل ضربات احتمالی وارد شده نیز خواهد شد. به همین دلیل مقاومت صفحات در برابر عوامل محیطی مانند باد افزایش چشمگیری خواهد داشت.

ویژگی دیگر نمای اچ پی ال مقاومت مکانیکی آن است. میزان مقاومت مکانیکی این نما به هیچ وجه قابل مقایسه با انواع دیگر نماها همچون ترموود، چوب، کامپوزیت و حتی سرامیک نمی باشد. ورق های اچ پی ال مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی و گسترش حریق اگر زیرسازی فلزی آن ها با ضد زنگ زینک ریچ و رنگ اپوکسی فلز پوشش داده شود؛ کارایی بالاتری هم  دارند. مقاومت به گونه ای است که صفحات اچ پی ال در برابر آتش سوزی ذوب نخواهند شد و شعله ور نیز نمی شوند. یکی از ویژگی های خوب و قابل توجه این نما این است که برخلاف سایر نماهای خارجی ساختمان در مقابل نور خورشید دچار تغییر رنگ نمی شود. بنابراین در صورت نصب درست و صحیح پنل های اچ پی ال می توان برای مدت زمان طولانی از آنها بهره برد.

نمای اچ پی ال
نمای اچ پی ال

نظرتان را بنویسید