تماس با ما:

09123678082

جزئیات وبلاگ

سنگ مناسب برای نمای رومی ساختمان چیست؟

بهترین سنگ برای نما تراورتن و بهترین سنگ برای نمارومی به ترتیب رنگ سفید، کرم روشن، کرم و شکلاتی است. در واقع تمام رنگ های موجود در سنگ تراورتن می توانند برای نمارومی استفاده شوند اما زمانی که صحبت بین بهترین ها و اولویت ها می شود سنگ هر چقدر روشن تر شود، جذاب تر، بهتر و البته گران تر می شود. نکته اینجاست که ما می توانیم از همه سنگ ها در نمارومی بهره مند شویم. اما برخی از آن ها فوق العاده هستند. به عقیده مشاوران کالاساخت برای اجرای نمای رومی یا حتی نیمه رومی سنگ هر چقدر یکدست تر و یکرنگ تر باشد، نمای اجرا شده بهتر خواهد بود. به بیان دیگر اگر قیمت سنگ ها را داشته باشیم می توانیم که بهترین سنگ کرم با درجه پنج سنگ سفید یک قیمت دارد.

بنابراین اگر قصد اجرای نما به سبک رومی داریم بهتر است با همان مبلغ سنگ و همان بودجه سنگ کرم یکدست را انتخاب کنیم. در ادامه این متن به بررسی سنگ های خوب و معادن معروف خواهیم پرداخت و در هر رنگ می توانیم چندین معدن متفاوت را معرفی کرده که از نظر جنس، ماندگاری، قابلیت برشکاری، میزان تخلخل، جذب آب و … تمام استاندارد های لازم را خواهند داشت.

بهترین سنگ سفید برای نمای رومی

سنگ معادن تراورتن عباس آباد، آتشکوه، حاجی آباد، ابیانه،  سنگ دره بخاری و طبس بهترین سنگ های تراورتن سفید رنگ کشور محسوب می شوند. این سنگ سفید ها در عین فوق العاده بودن از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند. نمارومی با توجه به سقف های گنبدی، انواع ابزار رومی و مجسمه ها متراژ های بالایی خواهد داشت. بنابراین اگر از نظر مالی محدودیتی نداشته یا پرداخت مبالغ بالا برایتان امکان پذیر است مسلما بهترین انتخاب می تواند یکی از معادن نام برده شده بالا تلقی شود. نکته اینجاست که ابزار های رومی در نمارومی باید هم جنس و هم رنگ همان سنگ انتخاب شود؛ بنابراین مبلغ پرداختی ما برای کل اجرا تقریبا دو برابر متراژ خواهد بود. این موضوع برای کسانی که حساب کتاب دقیق تری دارند حائز اهمیت است.

سنگ مناسب برای نمای رومی ساختمان چیست؟
سنگ مناسب برای نمای رومی ساختمان چیست؟

بهترین سنگ کرم برای نمای رومی

سنگ معادن تراورتن حاجی آباد، دره بخاری، طرق، آبگرم، اصفهان، تکاب، همدان و … بهترین سنگ های کرم رنگ برای اجرای نمارومی به شمار می آیند. دو معدن اول قیمت بالاتری نسبت به دیگران دارند و پس از آن سعی کردیم بر اساس قیمت و کیفیت معرفی را داشته باشیم. یکی از موارد مهم و پراهمیت در انتخاب سنگ کرم، سورت و زمینه رنگی سنگ می باشد. در نمارومی ما نیازی به سنگ بلند و شمش نداریم. از اتفاق بیشتر متراژ کل صرف برشکاری ها و ابزار ها می شود. بنابراین هزینه ای که قرار است برای قد و پای سنگ صرف شود بهتر است به سورت دقیق تر و بهتر اختصاص داده شود. ما معتقدیم که سنگ جدای از رنگی که دارد بهتر است یکدست و یک رنگ باشد. تفاوت در سفید یا کرم بودن تماما سلیقه ای بوده و هر کدام زیبایی های مخصوص به خود را خواهند داشت.

بهترین سنگ شکلاتی برای نمای رومی

سنگ معادن تراورتن کاشان، دهشیر و اصفهان جز بهترین سنگ های نمارومی کشور به حساب می آیند. البته سنگ معادن دیگری نیز همچون ابرکوه، یزد، همدان، آبگرم و … نیز می توانند در بسیاری از موارد به عنوان سنگ خوب قهوه ای و شکلاتی برای اجرای نما به سبک رومی یا نیمه رومی مناسب باشند. در گذشته سنگ شکلاتی هم اندازه سنگ سفید برای نمارومی استفاده می شده است. به مرور زمان درخواست برای سنگ سفید زیادتر شده و موجب افزایش قیمت ده ها برابری این رنگ شده است. بنابراین اگر به دنبال سنگ ارزان برای نمارومی هستید بهترین انتخاب می تواند از معادن سنگ شکلاتی، نسکافه ای و قهوه ای عسلی باشد.

کلام آخر

ما در کالاساخت انواع سنگ های نما را در انواع رنگ ها موجود داریم. رنگ سفید، سنگ کرم، کرم روشن، کرم بژ، عسلی، نسکافه ای، شکلاتی و … تماما از انواع سنگ هایی هستند که می توانند برای نمای رومی ساختمان مناسب اجرا باشند. انتخاب هر یک از آن ها به سلیقه شخص سازنده و از همه مهتر بودجه در نظر گرفته شده برای نما کاری بستگی دارد. سنگ سفید گران ترین سنگ حال حاضر بازار بوده و پس از آن کرم ها دسته بندی می شوند. سنگ شکلاتی هم به عنوان ارزان ترین سنگ برای نما به شمار می آید که اگر متراژ بالا، طرح سنگین و بودجه محدودی دارید بهترین انتخاب تلقی می شود. چشم انداز کالاساخت این است که بتواند سنگ طبیعی ساختمانی را به سراسر کشور ارسال نماید.

در کالاساخت باور داریم که خرید اینترنتی مطمئن، نیازمند فروشگاه معتبری است که بتواند محصولات را با بهترین کیفیت، کمترین قیمت و در کوتاه ترین زمان برای مشتریان خود ارسال کند. یکی از بزرگترین دغدغه ها برای خرید غیر حضوری سنگ، امکان برگشت محصول است که در کالاساخت این دغدغه بطور اصولی رفع شده است و امکان بازگشت کالا وجود دارد. این موضوع می تواند دست ما را برای خرید اینترنتی سنگ باز بگذارد. همچنین حضور مشاوران با تجربه در این مجموعه می تواند راهنمای صادق و کاملی باشد که بتواند کاربری درست و اشتباه هر سنگ را به شما نشان دهد. ما می توانیم هر سنگ ساختمانی را بدون واسطه مستقیم از کارخانه به پروژه ارسال داشته باشیم و از نظر کیفیت، سالم کار کردن و نازل ترین قیمت می توانیم در قطب سنگ ایران، یعنی اصفهان مدعی باشیم.

منبع: کالاساخت

نظرتان را بنویسید