تماس با ما:

09123678082

جزئیات وبلاگ

هر آنچه که باید در مورد دریچه کولر آلومینیومی بدانید!

دریچه کولر

دریچه کولر یکی از اصلی ترین قطعاتی است که در قسمت انتهایی کانال کولر قرار می گیرد و باد را از کانال کولر به داخل محیط پرتاب می کند، امکان تنظیم جهت و میزان باد ورودی به محیط از طریق دریچه کولر وجود دارد.

دریچه کولر با توجه به نوع موقعیت به دو شکل سقفی و دیواری نصب می شود، دریچه کولر در انواع متریال و طرح و رنگ ها قابل اجرا است، در این مقاله هر آن چه که باید در مورد دریچه کولر آلومینیومی بدانید را بررسی خواهیم کرد.

کاربرد دریچه کولر و اهمیت آن

همان طور که گفته شد دریچه کولر یکی از بخش های مهم در سیستم گرمایشی و سرمایشی مطرح می شود که کاربری های متفاوتی دارد، دریچه آلومینیومی در بخش انتهایی کانال کولر قرار می گیرد، به کمک دریچه کولر آلومینیومی امکان تنظیم هوای ورودی به محیط و همین طور تغییر جهت وزش آن وجود دارد.

اگر چه دریچه کولر بخش کوچکی از سیستم تهویه هوا معرفی می شود اما دارای اهمیت زیادی است، کانال کشی صحیح و نصب دریچه ها توسط مهندسان و معماران انجام می شود، کانال کشی اصولی و انتخاب دریچه مناسب سیستم گرمایشی و سرمایشی کارآمد تر شده و بهتر عمل می کند، برای بازدهی مناسب لازم است که دریچه کولر در محل مناسب نصب شود تا ورود و خروج باد به صحیح ترین شکل انجام شود، امروزه مهندسان و معماران تلاش می کنند که دریچه های کمتری را با بازدهی بیشتر تعبیه کنند.

دریچه کولر آلومینیومی در تأمین سرمایش و گرمایش هوا کاربرد دارد، دریچه کولر آلومینیومی به دو شکل سقفی و دیواری نصب می شود.

هر آنچه که باید در مورد دریچه کولر آلومینیومی بدانید!
هر آنچه که باید در مورد دریچه کولر آلومینیومی بدانید!

مزایای دریچه کولر آلومینیومی

ممکن است این سؤال برای تان به وجود آمده باشد که دریچه کولر آلومینیومی چه مزایایی دارد؟ دریچه کولر علاوه بر این که امکان تنظیم باد خروجی و جهت وزش باد را فراهم می کند از اتلاف انرژی جلوگیری می کند، دریچه کولر آلومینیومی می تواند انرژی را ذخیره کرده و شبیه به یک عایق صوتی عمل کند.

با استفاده از دریچه کولر آلومینیومی از ورود آلودگی ها و ذرات و گرد و غبار به داخل محیط نیز جلوگیری خواهد شد، دریچه کولر آلومینیومی کاملاً سبک است، قابلیت شستشو دارد، در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد و امکان ساخت آن در ابعاد سفارشی وجود دارد.

برای جلوگیری از ورود حشرات به داخل دریچه کولر به فضا از توری های پارچه ای استفاده کنید، برای این کار کافی است توری پارچه ای را در ابعاد کانال کولر برش داده و به کمک چسب مخصوص روی کانال چسبانده و پس از خشک شدن دریچه را نصب کنید.

دریچه کولر آلومینیومی

دریچه کولر آلومینیومی از کاربردی ترین و قدیمی انواع دریچه ها مطرح می شود، اگرچه دریچه کولر آلومینیومی های قدیمی پره های ثابتی دارد، نسل جدید آن ها دارای پره های متحرک هستند.

به طور کلی دریچه آلومینیومی در بخش جلویی دارای یک ردیف پره عمودی و در بخش عقبی دارای یک ردیف پره افقی می باشد.

برای تهویه هوا به صورت دلخواه امکان تنظیم دستی پره های دریچه کولر آلومینیومی نیز وجود دارد، ضمن این که می توان دریچه ها را به صورت کامل نیز مسدود کرد.

دریچه کولر آلومینیومی چگونه ساخته می شود؟

دریچه کولر آلومینیومی نوعی قالب پروفیل است که به دو صورت فابریک و پرسی ساخته می شود، پره های این نوع از دریچه نیز از جنس آلومینیوم هستند، برای رنگ کردن دریچه کولر آلومینیومی از رنگ های کوره ای پودری استاتیک استفاده می شود.

روش نصب دریچه کولر آلومینیومی

دریچه کولر آلومینیومی اغلب به صورت دیواری و به صورت سقفی نصب می شود، نصب دریچه کولر آلومینیومی با استفاده از پیچ های چوبی یا خودکار انجام می شود.

هر آنچه که باید در مورد دریچه کولر آلومینیومی بدانید!
هر آنچه که باید در مورد دریچه کولر آلومینیومی بدانید!

دریچه کولر آلومینیومی با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

با استفاده از چند فاکتور امکان تشخیص دریچه کولر آلومینیومی با کیفیت از دریچه کولر بی کیفیت وجود دارد، در اولین قدم توصیه می شود پره های دریچه کولر آلومینیومی را به دقت بررسی کنید، هر چه پره های دریچه کولر، ضخامت بیشتری داشته باشند، کیفیت دریچه بهتر است.

در صورتی که دریچه کولر با رنگ کوره ای استاتیک رنگ شده باشد کیفیت بیشتری خواهد داشت، اهرم تنظیم پره های عمودی و افقی دریچه را بررسی کرده و از سالم و روان بودن آن ها مطمئن شوید.

ویژگی دریچه کولر آلومینیومی از نوع خطی

دریچه کولر آلومینیومی خطی دارای ساختاری با خط های موازی با پره هایی زاویه دار و صفر درجه می باشد، دریچه کولر آلومینیومی خطی دارای مدل های مختلفی از جمله خطی کله قندی، خطی اسلوت، خطی زاویه دار، خطی با زاویه صفر درج و… می باشد.

 دریچه کولر
دریچه کولر

قیمت دریچه کولر آلومینیومی

عوامل و فاکتورهای متنوعی در قیمت دریچه کولر آلومینیومی تأثیرگذار هستند، به طور کلی دریچه کولر آلومینیومی قیمت بالاتری نسب به سایر دریچه ها دارد، ضخامت ورقی که در دریچه استفاده شده نیز از دیگر موارد تأثیرگذار در قیمت دریچه کولر آلومینیومی معرفی می شود، به طور کلی طرح دریچه، ابعاد، مقاومت دریچه، دمپر داشتن یا نداشتن، کیفیت رنگ دریچه، برند دریچه و… از دیگر عوامل تأثیرگذار در قیمت دریچه کولر آلومینیومی مطرح می شوند.

نظرتان را بنویسید