تماس با ما:

09123678082

جزئیات وبلاگ

مزایا و معایب پرینترهای لیزری

مزایا و معایب پرینترهای لیزری برای کسانی که به تازگی قصد خرید این دستگاه را دارند شاید سوال شود که این دستگاه پرینترهای لیزری چه مزایا و معایبی و آیا ارزش خرید دارند؟ به طور کلی هر پرینتری کاربرد خاص خودش را دارد و شما باید با توجه به نیاز خود آن ها را خریداری و استفاده کنید، اما در ادامه مقاله آوا فرهنگ آریا قصد داریم به تمام ویژگی ها، مزایا و معایب پرینترهای لیزری بپردازیم تا آشنایی کافی با این دستگاه را داشته باشید:

در شرکت ها و اداره های مختلف نمونه های گوناگونی از دستگاه پرینترهای لیزری مورد استفاده قرار می گیرند، از آن جایی که پرینترهای جوهر افشان از جمله دستگاه هایی هستند که محدودیت ها و مشکلات خودشان را دارند و بیشتر برای چاپ و پرینت عکس های با کیفیت رنگی استفاده می شوند، اکثر افراد و صاحبان کسب و کار تصمیم گرفتند که از پرینترهای لیزری برای چاپ بیشتر متون، بالا بردن آمار چاپ و… استفاده کنند.

بهتر است ناگفته نماند که پرینترهای لیزری در دو نوع تک رنگ و رنگی می باشند که پرینترهای لیزری تک رنگ چاپ سیاه و سفید دارند و برای چاپ اسناد و متون استفاده می شوند و از پرینترهای لیزری رنگی برای چاپ تصاویر و عکس های رنگی استفاده می کنند و چاپگرهای لیزری رنگی نسبت به تک رنگ از قیمت بیشتری برخوردارند.

مزایا و معایب پرینترهای لیزری
مزایا و معایب پرینترهای لیزری

مزایای پرینتر لیزری

از مزایای پرینترهای لیزری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیفیت بالای چاپ

این چاپگرها کاملا مناسب چاپ هر نوع نسخه متنی ریز و درشت هستند و با کیفیت و وضاحتی عالی می توانند آن ها را چاپ کنند، پس به این نتیجه می رسیم که برای چاپ متون با کیفیت پرینتر لیزری خریداری کنید اما برای چاپ تصاویر رنگی باکیفیت بهتر است دستگاه پرینتر جوهر افشان خریداری کنید.

سرعت بالای چاپ

سرعت بالای چاپ از دیگر مزایای پرینترهای لیزری است و کاملا مناسب افرادی است که سرعت چاپ روی برگه ها برایشان بسیار مهم است، چرا که حتی کندترین پرینترهای لیزری نسبت به جوهر افشان از سرعت بیشتری برخوردارند و در هر دقیقه می توانند حدود 30 برگه به چاپ برسانند.

ظرفیت سینی بالا

مزیت دیگر پرینتر لیزری، ظرفیت بالای سینی آن ها است و کاملا مناسب استفاده در ادارات و شرکت هایی است که اسناد و متون زیادی را باید چاپ کنند، چرا که این ظرفیت بالا به گونه ای است که می توانید در یک روز و یک زمان تعداد صفحات زیادی را چاپ کنید، خلاصه که باید بگوییم این پرینترهای لیزری می توانند تعداد برگه های زیادی را در یک ماه بدون هیچ مشکلی به چاپ برسانند.

بادوام و مستحکم

استحکام و دوام بالای دستگاه های چاپگر به گونه ای است که می توانید مدت زمان طولانی از این پرینترها بهره بگیرید، چون از طول عمر و مقاومت بسیار بالایی برخوردارند و حتی اگر به هر دلیلی نیازمند به تعمیر شوند فقط کافی است که قطعه ی کوچکی از آن دستگاه را تعویض و یا تعمیر کنید.

کاملا اقتصادی

وقتی دستگاه را در ابتدا خریداری می کنید ممکن است احساس کنید که نسبت به دستگاه پرینترهای جوهر افشان از قیمت بسیار بالاتری برخوردار است اما در دراز مدت متوجه می شوید که دستگاه پرینترهای لیزری نسبت به جوهر افشان هزینه کمتری دارند و حتی کمتر به تعمیر نیاز پیدا می کنند و ناگفته هم نماند کارتریج پرینترهای لیزری نسبت به جوهر افشان از قیمت بسیار کمتری برخوردارند.

مزایا و معایب پرینترهای لیزری
مزایا و معایب پرینترهای لیزری

معایب پرینتر لیزری

در کنار تمام مزایایی که پرینترهای لیزری دارند باید معایب آن را هم در نظر داشته باشیم که شامل موارد زیر می شود:

قیمت بالای دستگاه

خرید دستگاه پرینتر لیزری نسبت به پرینترهای جوهر افشان از قیمت بیشتری برخوردارند.

گرم شدن دستگاه پرینتر

از معایب دیگر دستگاه پرینتر لیزری این است که دستگاه برای کار کردن به زمان بیشتری نیاز دارد به همین دلیل گرم می شود.

مزایا و معایب پرینترهای لیزری
مزایا و معایب پرینترهای لیزری

کیفیت پایین تصاویر

همان طور که گفتیم این پرینترهای لیزری مناسب چاپ متون و اسناد می باشند و تصاویری که با این دستگاه چاپ می شوند کیفیت چندان خوبی ندارند.

اندازه بیشتر

پرینترهای لیزری به نسبت پرینترهای جوهر افشان اندازه و سایز بزرگتری دارند به همین دلیل فضای بیشتری را می گیرند پس به موضوع فضای کم حتما دقت کنید.

قطعات ظریف و حساس

از آن جایی که پرینترهای لیزری قطعات ظریف و حساس تری دارند باید به دقت از آن ها مراقبت کنید.

محدودیت در استفاده از نوع کاغذ

هر نوع کاغذی را نمی توان در پرینترهای لیزری برای چاپ استفاده کرد چون برخی کاغذها از آن مقاومت و استحکام مورد نیاز در مقابل حرارت برخوردار نیستند به همین دلیل می توانند به دستگاه آسیب برسانند.

نظرتان را بنویسید