تماس با ما:

09123678082

آموزش راه اندازی باغ

برای باغ، ویلا و زمین به این نکات حقوقی توجه کنید:

 
  1. خرید از املاک معتبر

دقت کنید که حتماً باغ، ویلا و زمین خود را از املاک معتبر که دارای مجوزهای لازم از اتحادیه املاک باشند و افراد منطقه و محلی آن را تأیید می‌کنند خریداری کنید.

  1. استعلام از ادارات معتبر

توجه کنید که ملکی که خریداری می‌ کنید در انحصار دولت نباشد، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه از اداره منابع طبیعی و منابع کشاورزی استعلام بگیرید، ملکی را خریداری کنید که سند رسمی داشته باشد، در صورت عدم داشتن سند رسمی، از طریق دفاتر اسناد رسمی در رابطه با صحت زمین و فروشنده اطلاعات کسب کنید.

  1. استعلام از دفاتر رسمی و معتبر

پیش از نوشتن مبایعه نامه و قول نامه، سند ملکی را که قصد خریداری آن را دارید بررسی کرده و از طریق دفاتر اسناد رسمی از صحت و درستی آن اطلاعات کسب کنید.

  1. کمک از افراد متخصص

برای نوشتن مبایعه نامه و قول نامه از دستیار حقوقی کمک بگیرید و دقت کنید که مبایعه نامه باید در برگه ‌های مخصوص املاک که دارای هولوگرام هستند نوشته شود، دقت کنید تمامی اطلاعات شما و فروشنده به درستی و مطابق با کارت ملی در روی قول نامه و مبابع نامه نوشته شود، پس از بررسی کامل به مطالعه بپردازید و سپس امضا کنید.

  1. اشاره به تمامی موارد مهم در ثول نامه

در صورتی که در سند خط خوردگی یا حاشیه نویسی وجود داشته باشد باید ذکر شود، پیش از امضا قرارداد، همهٔ موارد نوشته شده را با دقت مطالعه و بررسی کرده و با توجه به ذکر مواردی همچون پروانه بهره برداری و انشعابات، قرارداد را در حضور دو شاهد قابل اعتماد خریدار و فروشنده امضا کنید.

  1. ذکر جزییات

مدارکی را که به املاک تحویل می‌دهید در قول نامه و در حضور شاهدان ثبت کنید.

در صورتی که از چک استفاده میکنید، مبلغ آن در قول نامه ذکر شده و اقدامات آن در حضور شاهدان انجام شود.

ویدیوهای آموزش حقوقی خرید ملک: