تماس با ما:

09123678082

جزئیات وبلاگ

ویژگی‌های ویلای سنتی و ویلای لوکس چیست؟

ویژگی‌های ویلای سنتی و ویلای لوکس

در این مقاله سعی داریم ویژگی‌ها، مزایا و معایب ویلاهای سنتی و لوکس را با شما در میان بگذاریم، خرید ویلای سنتی یا لوکس بستگی به علایق و سلیقه‌های شخصی افراد دارد، بعضی از افراد عاشق ویلاهای سنتی‌اند که در آن در فصل زمستان در آن کنار شومینهٔ چوبی با تکه‌های چوب طبیعی و نم باران استراحت کنند، عده‌ای دیگر به خرید ویلاهای لوکس و مدرن علاقه دارند که از تجهیزات مدرن آن لذت ببرند.

ویلای سنتی و ویلای لوکس (مدرن) هر دو مزایا و معایب خاص خودشان را دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

قیمت ویلا

قیمت ویلای سنتی و ویلای مدرن با همدیگر تفاوت دارند، ویلای لوکس به دلیل تجهیزات و امکانات بیشتری که دارد گران‌تر از ویلای سنتی است، همچنین مصالح به‌ کاررفته در ویلای طبیعی از طبیعت گرفته شده‌اند ولی برای ساخت ویلاهای لوکس از مواد و متریال باکیفیت و خوب استفاده شده است، این مواد نسبت به مصالح ویلاهای سنتی مقاوم‌تر و گران‌تر هستند، پس برای خرید ویلای لوکس به سرمایه و پول بیشتری نیاز دارید.

ویلای سنتی حال و هوای نوستالژیک دارد و از امکانات و تجهیزات ویلای لوکس برخوردار نیست، ویلای قدیمی به سبک قدیم طراحی شده‌اند، این ویلاها با مصالح قدیمی ساخته شده‌اند و دارای شیشه های رنگی و بزرگ متقارن، حوض و کاشی هستند، همینطور عایق صدا و حرارت ندارند، سیستم سرمایش و گرمایش ویلای قدیمی گاها دچار مشکل می‌شود.

ویلای لوکس مجهز به انواع سیستم‌ ضد سرقت، سیستم‌ گرمایش و سرمایش پیشرفته، عایق حرارتی و صدا، استخر و جکوزی و سالن‌های ورزشی و… است.

موقعیت ویلای سنتی و ویلای لوکس

موقعیت ویلا از دیگر ویژگی‌های مهم است که باید به آن توجه داشته باشید، این ویژگی در قیمت ویلا هم تأثیرگذار است، اغلب ویلاهای سنتی در جنگل‌ها و روستاها ساخته می‌شوند و حال و هوای ییلاقی دارند، ویلاهای مدرن، هم در روستاها و هم در سواحل ساخته می‌شوند، در ویلاهایی که به صورت سنتی در روستاها ساخته می‌شوند می‌توانید از طبیعت بکر روستا لذت برده و زندگی به سبک و سیاق روستایی را تجربه کنید.

ویلای سنتی و ویلای لوکس
ویلای سنتی و ویلای لوکس

موقعیت ویلا در قیمت آن تأثیرگذار است، اگر ویلا در مناطق قابل رشد و پیشرفت ساخته شده باشد و دسترسی آن به مکان‌هایی همچون مرکز شهر، بیمارستان، بازار، مدرسه و… راحت باشد، گران‌تر است.

دکوراسیون داخلی ویلای سنتی و ویلای لوکس

طراحی و دکوراسیون داخلی نیز در ویلای سنتی و ویلای لوکس دارای تفاوت‌های بسیار زیادی است، در ویلاهای سنتی از فرش‌های دستباف و گلیم و پرده‌های سنتی استفاده می‌شود، دیوار در ویلای سنتی بلند است و در نمای داخلی از ستون‌های بلند و سنگ استفاده می‌شود، پنجره‌هایی بلند و متقارن در ویلای سنتی به کار رفته است، رنگ‌هایی که در طراحی داخلی این ویلاها به کار می‌رود رنگ سفید، کرم، استخوانی، قرمز، زرشکی، قهوه‌ای و… می‌باشد.

در ویلاهای لوکس در همهٔ قسمت‌های خانه از تجهیزات و امکانات امروزی استفاده می‌شود و این ویلا پوشیده از سیستم صوتی، تصویری، مبلمان، پرده، لوستر و وسایل امروزی و ساده است، کف ویلا با پارکت‌های ضدآب و مدرن و زیبا پوشیده شده است.

نمای ویلای سنتی و ویلای لوکس

ویلای سنتی به گونه‌ای ساخته می‌شود که نمای آن به سبک و سیاق روستایی باشد، معمولاً در نمای ویلای سنتی از سنگ و چوب و کاه‌گل و سفال استفاده می‌شود که لبهٔ پنجره‌هایش با گلدان‌های کوچک شمعدانی تزیین شده‌اند، همچنین از طرح‌های نقش برجسته بر روی دیوارهای ویلای سنتی استفاده می‌شود، ویلاهای سنتی نماد تجمل گرایی اند، دارای گچ بری‌های زیاد، سرستون، مجسمه و… هستند و استفاده از سنگ‌های مرمر و گرانیت در نمای این ویلا رایج است.

در ساخت ویلای مدرن از مصالح و مواد مقاومی از جنس فلز، سنگ، شیشه، کروم، سنگ و کامپوزیت استفاده می‌شود، نمای این ویلاها به صورت ساختمان و برج طراحی شده و در آن از نورپردازی های زیبا و طرح دار استفاده می‌شود، در طراحی و ساخت ویلاهای مدرن از تلفیق المان‌های جدید و نو با المان‌های قدیمی استفاده می‌شود، نمای تین ویلا بسیار ساده و طراحی شده و از یک رنگ (سفید، خاکستری، مشکی) در نمای آن استفاده می‌شود.

ویلای سنتی و ویلای لوکس
ویلای سنتی و ویلای لوکس

نام چند نمای ویلای مدرن را اشاره می‌کنیم: نمای کلاسیک، نمای مدرن، نمای انگلیسی، نمای رومی، نمای اروپایی، نمای ویلا به سبک شرقی.

نظرتان را بنویسید