تماس با ما:

09123678082

جزئیات وبلاگ

آموزش سرمایه گذاری در ملک

سرمایه گذاری در ملک و مسکن

مسکن و ملک جز نیازهای اساسی هر خانواده است، امروزه داشتن ملک و مسکن به دغدغه ‌ای بزرگ تبدیل شده است، سرمایه گذاری در مسکن از این جهت که ریسک پایینی دارد و نیاز به آموزش خاصی ندارد همواره توصیه می‌شود.

چرا برای سرمایه گذاری ملک و مسکن را انتخاب کنیم؟

سرمایه گذاری در ملک و مسکن یکی از رایج ‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در کشورمان محسوب می ‌شود، با توجه به افزایش همه ساله تورم بازار مسکن نشان داده که حتی با سرمایه کم نیز می‌  توانید فعالیت خود را در این بخش شروع کنید، بازار مسکن را می‌توانیم یکی از اصلی ‌ترین بازارهای سرمایه گذاری معرفی کنیم که تورم شکن است و ثبات بالایی دارد، باید توجه کنید که سرمایه گذاری در ملک و مسکن در بلند مدت نتیجه می ‌دهد و اگر به دنبال سود در مدت زمان کوتاه هستید آن را به شما پیشنهاد نمی ‌کنیم.

عوامل مختلفی در سرمایه گذاری در ملک مؤثرند که شامل قوانین مربوط به زمین و تملک آن، قیمت مصالح، قوانین مالیاتی، جمعیت، طرح‌ های شهرسازی و… می ‌شوند.

چه عواملی بر روی قیمت مسکن تأثیر دارند؟

عوامل متعددی از جمله منطقه قرارگیری ملک و مسکن، افزایش قیمت ارز، افزایش قیمت طلا، میزان عرضه و تقاضا، نوسانات بازار و… بر روی قیمت مسکن تأثیرگذار هستند.

سرمایه گذاری در ملک و مسکن
سرمایه گذاری در ملک و مسکن

برای سرمایه گذاری در ملک باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای سرمایه گذاری در بازار ملک و مسکن باید به 5 نکته اساسی توجه کنید.

 1. شما قصد سرمایه گذاری کوتاه مدت یا بلند مدت دارید؟
 2. برای سرمایه گذاری در بازار مسکن باید با ضرر زیان‌هایی که ممکن است ببینید آشنا شوید و ریسک پذیر باشید.
 3. از میزان نقد شوندگی سرمایه خود پس از سرمایه گذاری در ملک و مسکن آگاه شوید.
 4. ملکی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید که یا ارزان‌تر از قیمت عرف یا برابر با آن باشد.
 5. نقاطی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید که در آینده رشد داشته باشد.

سرمایه گذاری در ملک و مسکن از چند طریق امکان پذیر است؟

از دو طریق سرمایه گذاری در بخش ساخت و سرمایه گذاری در خرید و فروش امکان پذیر است (البته برای سرمایه گذاری در مسکن و ملک می‌توانید آن را در 7 روش انجام دهید)

سرمایه گذاری از طریق خرید زمین، خرید خانه کلنگی، مشارکت در بازسازی خانه‌های قدیمی، پیش خرید آپارتمان، خرید آپارتمان آماده، مشارکت در ساخت، انبوه سازی امکان پذیر است.

سرمایه گذاری در بخش ساخت مسکن به چه صورت است؟

اگر جهت ساخت مسکن اقدام به سرمایه گذاری در این بازار کرده‌ اید باید به مواردی همچون قیمت زمین در نقطه ‌ای که آن را خریداری کرده‌اید، قیمت مصالح، یافتن پیمانکار مناسب، قیمت مجوزها در همان نقطهٔ خریداری شده و… توجه کنید، سرمایه گذاری در این بخش با توجه به زمانبر بودن ساخت و ساز و دریافت مجوزهای مورد نیاز و دریافت پایان کار برای ساخت مدت زمان زیادی احتیاج دارد، برای سرمایه گذاری در بخش ساخت نیاز به سرمایه زیادی است و هزینه ساخت مسکن در شهر تهران و سایر شهرها همه ساله افزایش پیدا می کند.

توجه کنید که سود سرمایه گذاری در بخش ساخت مسکن 20 تا 40 درصد است که 2 سال بعد از سرمایه گذاری به آن می ‌رسید.

سرمایه گذاری در خرید و فروش ملک و به چه صورت است؟

برای سرمایه گذاری در خرید و فروش ملک به میزان سرمایه کمتری نیاز دارید، امکان مشارکت با سایر سرمایه گذاران در خرید و فروش ملک بیشتر از ساخت مسکن است.

چرا برای سرمایه گذاری در ملک و مسکن به آموزش نیاز داریم؟

سرمایه گذاری در همهٔ زمینه‌ ها ریسک‌ های فراونی دارد، هر نوع سرمایه گذاری نیاز به آموزش دارد تا افراد سود بیشتری دریافت کنند، اما سرمایه گذاری در مسکن به آموز شهای پیچیده نیاز ندارد و تنها با رعایت نکات ساده و مهمی می ‌توانید با سرمایه گذاری در این بخش سود زیادی به دست آورید.

سرمایه گذاری در ملک و مسکن
سرمایه گذاری در ملک و مسکن

مزایای سرمایه گذاری در ملک و مسکن چیست؟

 1. ریسک پذیری پایین

سرمایه گذاری در ملک و مسکن ریسک پذیری کمتری نسبت به سایر سرمایه گذاری‌ها دارد، تنش‌های سیاسی و مشکلات اقتصادی تاثیرات منفی بسیاری بر روی برخی از روش‌های سرمایه گذاری دارد در حالی که‌ای تنش‌ها و تغییرات منفی تأثیر زیادی در بازار مسکن ندارد و ریسک آن خیلی کم است.

 1. کاربردی

سرمایه گذاری در مسکن کاربردهای فراوانی دارد، همچنین بازدهی در این روش سرمایه گذاری بالا و مناسب است، می‌توانید مطمئن باشید که در این نوع سرمایه گذاری دارایی شما در اثر سرقت از بین نمی‌رود چون امکان سرقت زمین و مسکن وجود ندارد.

 1. سود زیاد

سرمایه گذاری در ملک و مسکن سود فراوانی دارد و تنوع سوددهی در این روش نسبت به سایر روش‌ها بیشتر است، می‌توانید از طریق ساخت و ساز، فروش، دریافت اجاره بها و… از این سرمایه گذاری خود سود کسب کنید.

معایب سرمایه گذاری در ملک و مسکن چیست؟

 1. برای سرمایه گذاری در ملک و مسکن به سرمایه زیاد نیاز دارید.
 2. نقد شوندگی در سرمایه گذاری در ملک و مسکن بسیار پایین است.
 3. سرمایه گذاری در ملک و مسکن نیاز به صرف زمان و انرژی زیادی دارد.
 4. معمولاً کسب سود در این روش نیازمند زمان زیادی است.

نظرتان را بنویسید