تماس با ما:

09123678082

جزئیات وبلاگ

برای خرید ویلا باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید ویلا

امروزه افراد به دلایل مختلفی ازجمله آلودگی هوای شهرها، آلودگی صوتی در شهرها، شلوغی و جمعیت بالای شهرها، به خرید ویلا فکر می‌کنند، خرید ویلا مقداری متفاوت‌تر از خرید آپارتمان‌های کوچک است، با توجه به نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم می‌توانید برای انتخاب و خرید ویلایی مناسب تصمیم‌گیری کنید.

بودجه خرید ویلا

ویلاها با توجه به موقعیت و امکاناتشان، قیمت‌های متفاوتی دارند درنتیجه میزان بودجهٔ افراد برای خرید ویلا نکته‌ای مهم می‌باشد.

خرید ویلا
خرید ویلا

چرا ویلا بخریم؟

  1. سرمایه‌گذاری

خرید ویلا در سال‌های اخیر دلایل متفاوتی داشته است، با توجه شرایط اقتصادی و نوسانات موجود در انواع روش‌های سرمایه‌گذاری و امکان کم‌ارزش شدم دارایی افراد از طریق سایر روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور، خرید ویلا یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری مناسب و پرسود تلقی می‌شود.

درنتیجه انتخاب درست و خرید ویلا موجب سرمایه گذاری موفق اقتصادی خواهد شد.

  1. زندگی سالم

با توجه به مشکلات شهرنشینی و افزایش بی‌ رویه جمعیت در شهرها، آلودگی هوای شهرها، آلودگی صوتی در شهرها افراد زیادی به زندگی سالم و زندگی در مناطق خوش آب‌وهوا و آرام علاقه مند شده‌اند.

زندگی در ویلا برای افراد مسن که دارای بیماری‌ها و مشکلات تنفسی و… هستند موجب افزایش کیفیت زندگی آن‌ها خواهد شد، افراد جوان‌تر به دلایلی مانند داشتن شغل و دانشگاه و… در شهرها ترجیح می‌دهند که تعطیلات خود را در ویلاها و مناطق آرام سپری کنند.

بهتر است ویلای شهرکی بخریم یا ویلای مستقل؟

ویلای شهرکی ویلاهایی هستند که به‌صورت شهرک در کنار هم در یک زمین بسیار بزرگ ساخته می‌شوند و ویلاهای مستقل، ویلاهای انفرادی هستند که به‌صورت شخصی ساخته می‌شوند.

ویلاهای شهرکی در داخل شهرها ساخته نمی‌شوند و در حاشیهٔ شهرها وجود دارند به همین دلیل قیمتشان از ویلاهای مستقل ارزان‌تر است، این ویلاها مانند شهرک‌ها معمولاً نگهبان‌های 24 ساعته دارند و زندگی در این ویلاها نیازمند رعایت قوانین خاصی است که همهٔ افراد شهرک موظف به رعایت آن‌ها هستند.

ویلاهای مستقل این ویلاها از نظر امنیتی مناسب نیستند و نگهداری و تعمیر و… در ویلای مستقل به عهدهٔ صاحب ویلا است، فضای این ویلا آرام‌تر از ویلای شهرکی است و قیمت آن بیشتر است.

خرید ویلای جنگلی، ساحلی، کنار رودخانه

ویلای جنگلی

این ویلاها در کوهپایه‌ها و اطراف جنگل‌ها ساخته می‌شوند، ویلاهای جنگلی دسترسی سخت‌تری به شهر داشته و ممکن است برای تهیه مایحتاج شمارا با مشکلاتی روبه‌رو کند، معمولاً در فصول سرد رفت‌وآمد به این ویلاها دشوارتر است، قیمت ویلاهای جنگلی کمتر از ویلاهای ساحلی است، وضعیت سند 6 دانگ در ویلاهای جنگلی مناسب تراز ویلاهای ساحلی است.

خرید ویلا
خرید ویلا

ویلای ساحلی

اگرچه داشتن ویلا در ساحل به دلایلی نظیر منظره زیبای دریا، شنیدن صدای دریا رؤیایی و لذت‌بخش است، توجه کنید که خاک ویلاهایی که در کنار سواحل هستند ممکن است به دلیل جزر و مد دریا دچار فرسایش شود، به دلیل خاک ماسه‌ای تنوع گیاهی کمتری دارد، ویلاهای ساحلی در فصل تابستان (تیر و مرداد) شرجی و گرم هستند.

هزینه تعمیرات و نگهداری ویلاهای ساحلی نسبت به سایر ویلاها بیشتر است.

ویلای کنار رودخانه

ویلاهایی که در کنار رودخانه‌ها هستند ممکن است در فصول بارش باران در معرض خطر وقوع سیل قرار بگیرند.

خرید کدام نوع ویلا را پیشنهاد می‌دهید؟ فلت، دوبلکس یا تریپلکس؟

ویلاها دارای سه شکل فلت، دوبلکس و تریپلکس ساخته می‌شوند.

ویلای فلت بیشتر برای خانواده‌های کم‌جمعیت توصیه می‌شود، این ویلا معمولاً یک طبقه ساخته می‌شود و دارای 2.3 اتاق‌خواب است.

ویلای دوبلکس ویلاهای دو طبقه، ویلای تریپلکس ویلاهای سه طبقه دارای 3 و 6 اتاق خواب هستند که برای خانواده‌های پر جمعیت مناسب‌تر است، این ویلاها قابلیت دیدن مناظر و چشم اندازها را دارند اما هزینه تعمیرات و نگهداری در آن‌ها بیشتر بوده و برقراری امنیت در این‌ها سخت‌تر است.

 

در هنگام خرید ویلا به چه نکاتی توجه کنیم؟

  1. در خرید ویلا باید به منطقه و محلی که ویلا در آن قرار دارد توجه کرده و سایر امکانات نظیر آب، برق، گاز و … بررسی کنید، همچنین دقت داشته باشید که خریدتان را از طریق املاک معتبر که دارای مجوزهای لازم از اتحادیه املاک باشند انجام دهید، در املاک معتبر، انتقال سند در زمان خرید ویلا انجام خواهد شد.
  2. از دسترسی آسان ویلا به بازار، راه‌های اصلی، مراکز خدماتی، امکانات تفریحی، مراکز درمانی، مراکز آموزشی و… مطمئن شوید.
  3. ویلاهای شمالی و جنوبی قیمت بالاتری دارند و برای خرید مناسب‌ترند، نور در ویلاهای جنوبی از دو طرف و در ویلای شمالی از سمت جنوب وارد ویلا می‌شود، ویلاهای شرقی و غربی قیمتشان مناسب‌تر و کمک‌تر است چرا که میزان نور دریافتی آن‌ها کمتر می‌باشد.
  4. 4. توجه به مناظر اطراف ویلا یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید ویلاست که انتخاب آن به خودتان بستگی دارد، مناظر اطراف ویلا کوه، جنگل، ساحل، باغ، رودخانه، زمین کشاورزی و … هستند، طبیعت اطراف ویلا از دیگر ویژگی‌های حائز اهمیت است.

نظرتان را بنویسید