تماس با ما:

09123678082

جزئیات وبلاگ

ویژگی‌های مشاور املاک خوب چیست؟

ویژگی‌های مشاور املاک خوب

مشاور املاک خوب مشاوری است که علاوه بر اینکه در شغل خود حرفه‌ای است، همیشه آراسته و مرتب است، ویژگی‌های شخصیتی مثبت مشاوران املاک موجب جذب مشتری می‌شود، در ادامه مطلب به ویژگی‌های مثبت مشاوران املاک خوب اشاره می‌کنیم.

1- توانایی در برقراری ارتباط

فردی می‌تواند مشاور املاک خوبی باشد که در برقراری ارتباط با افراد مختلف توانایی زیادی داشته باشد و در اصطلاح روابط عمومی خوبی داشته و بتواند با خوش‌رویی با همهٔ افراد ازجمله فروشندگان، خریداران، سرمایه گذاران، مستأجران و… رابطه برقرار کرده و به‌صورت مداوم با آن‌ها در ارتباط باشد تا آن‌ها را راهنمایی کند و پیشنهادات مفید و کاربردی به هر شخصی بدهد.

ارتباط با سایر مشاورین املاک و افراد شاغل در حوزه مسکن می‌تواند در موجب پیشرفت فرد در حوزه شغلی‌اش باشد.

 

مشاور املاک خوبمشاور املاک خوب

2- دارای دانش و مهارت درزمینهٔ املاک

 

به‌روز بودن در این حرفه بسیار مهم است، زمانی که فردی دارای دانش و مهارت کافی درزمینهٔ شغل خود باشد می‌تواند فرد موفقی در کارش باشد، شناخت منطقه و محله و دانش محلی به‌منظور راهنمایی بهتر مشتریان و معرفی درست منطقه و محله و شناخت محلات دیگر توسط مشاور املاک از ویژگی‌های مثبت او محسوب می‌شود.

آگاهی از تغییراتی که در بازار مسکن، قیمت‌ها و… رخ می‌دهد و پیش‌بینی تغییرات می‌تواند موجب عملکرد موفقیت‌آمیز مشاوران املاک شود.

3- آشنایی با قوانین و مقررات

آشنایی با قوانین و مقرراتی مانند قوانین مربوط به بیمه تأمین اجتماعی، قوانین شهرداری، ثبتی و… می‌تواند موجب راهنمایی بهتر مشتریان شده و خیال مشتریان را ازاین‌جهت راحت می‌کند.

4- مشاور املاک باید صداقت داشته باشد

دروغ، تزویر، ریاکاری و دورویی از ویژگی‌های منفی در همه افراد هستند، هیچ فردی دوست ندارد با افرادی که دارای این ویژگی‌هاست کار کند، افراد همیشه به دنبال صداقت هستند و اعتبار این شغل درگرو صداقت است، افراد به دنبال مشاوران صادقی هستند که کارهای خریدوفروش مسکنشان را با خیالی آسوده به آن‌ها بسپارند.

مشاور املاک خوبمشاور املاک خوب

5- مشاور املاک باید خوش‌نام باشد

 

با توجه به این‌که افراد از کار کردن با انسان‌های مسئول، صادق، امانت‌دار و مورد اعتماد لذت می‌برند، خوش‌نامی از دیگر ویژگی‌های مثبت مشاورین املاک خوب است که موجب جذب مشتری و درنهایت رضایت آن‌ها خواهد شد، در صورتی ک افراد به مشاوران اعتماد داشته باشند، همهٔ معاملات و کارهای حوزه مسکن خود را به آن‌ها می‌سپارند.

6- مشاور املاک باید شنوندهٔ خوبی باشد

مشاور املاک خوب با صبر و دقت به حرف‌ها و صحبت‌های مشتریان خود گوش می‌دهد تا نیازهای آن‌ها را متوجه شود و رفع کند، مشاور برای این کار سؤالات متفاوتی را مطرح می‌کند تا نیازهای مشتریان آگاهی پیدا کند و با توجه کردن به جزئیات، پاسخگوی خوبی برای سؤال‌های مشتریان باشد.

 

مشاور املاک خوبمشاور املاک خوب

7- مشاور املاک باید فن بیان خوبی داشته باشد

 

استفاده از کلمات مناسب و افزایش اطلاعات عمومی در شغل املاک مهم است، فن بیان را با پرچانگی اشتباه نگیرید، زیاد از حد صحبت کردن و بی‌توجهی به خواسته‌ها و نیازهای مشتری علاوه بر کلافگی موجب سردرگمی او می‌شود، پس‌ازاینکه متوجه خواسته‌ای مشتری‌تان شدید و چند گزینه را به او پیشنهاد دادید، اجازه بدهید که تصمیم نهایی را خودش بگیرد.

8- مشاور املاک باید حمایت گر باشد و افراد را درک کند

مشاور املاک خوب متوجه این موضوع است که خریدوفروش ملک می‌تواند هم برای خریدار و هم برای فروشنده کار سخت و استرس‌آوری باشد، پس باید افراد را درک کند و مسائلی را که افراد از آن‌ها اطلاعات ندارند را برایشان توضیح دهد که نگرانی و استرسشان کاهش یابد.

مشاور املاک خوبمشاور املاک خوب

9- مشاور املاک باید متوجه محدودیت زمان مشتری باشد

 

مشاور املاک باید هدف افراد را از خریدوفروش متوجه شود و مطابق با این اهداف اقدام کند، بعضی‌ها بنا به دلایلی برای خرید یا اجاره مسکن عجله دارند، مشاور باید این موضوع رو متوجه شود و همراه با افراد فعالیت کند.

10- مشاور املاک باید پویا باشد و اشتیاق داشته باشد

برای اینکه مشاور بتواند رضایت مشتریان را جلب کند و بتواند در کارش موفق باشد باید باعلاقه و اشتیاق کارش را انجام بدهد و بهترین گزینه‌ها را به مشتریان پیشنهاد بدهد.

11- مشاور املاک باید به‌روز باشد

استفاده از تکنولوژی‌هایی مانند داشتن صفحاتی در شبکه‌های مجازی، وب‌سایت ها و… توسط مشاور املاک می‌تواند به مشتریان برای انتخاب بهترین گزینه‌ها کمک کند، شور و اشتیاق به کار، آگاهی، اطلاعات، هوشیاری ذهنی، استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز در موفقیت مشاوران املاک تأثیرگذار است.

 

 

نظرتان را بنویسید